MY CARTCart is empty

SALES CONTRACT

Siparişim elime ne zaman ulaşır?
asyalale.com’da sitesinde alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının saglıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra en geç 10 iş günü içinde ulastırılacaktır.

Stok Sorunları
Verdiğiniz siparişlerde firmamızın stoklarında nadiren de olsa tükenen  ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size aynı gün ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.
 
Kapıda Ödeme
asyalale.com’da ve Yurtiçi Kargo ile Tahsilatli Gönderi Kredi Kartı ve Banka Havalesi şeklinde yapılabiliyor..Bu hizmet ile asyalale.com’da müsterileri artik kendilerine gelen kargonun içerigi olan ürünün ödemesini Yurtiçi araciligiyla asyalale.com'a’da yapabilecek.

asyalale.com’da müsterileri bu hizmetten 5 Paket ve üzerindeki alisverislerinde yararlanabilirler.
Hatalı / Eksik Siparisler
asyalale.com’dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal kargo görevlisine zabıt tutturup, bizimle irtibata geçiniz.
 
Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün Mü?
Evet, şu anda asyalale.com’dan yurtdışına teslimat yapılmaktadır. Bunun için öncelikle info@asyalale.com'a mail atmanız gerekmektedir.
 
İADE ŞARTLARI
asyalale.com’da satılan tüm ürünler üretici firmanın garantisi altındadır.
İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) iş günü içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
 
İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri asağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

*Ürünün faturası, * 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, baska bir müsteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ancak bazı kategorilerimizdeki ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce gene iade prosedürlerine göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. Ödemenin iadesi ürün tadrafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. iadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansıtılacaktır.
 
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen iade formunu doldurarak ürünü size gelen Kargo ile (Aras) tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.
 
Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizi siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz. Bunun için siparişinizi detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz "Siparişi İptal Et" butonuna basınız.
Online sipariş iptal etme islemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.
 
GÜVENLİK
Teslimat ve Fatura Adresleri
Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir.
Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.
 
Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.
 
İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edin.
 
Veri Güvenliği: Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. asyalale.com’da kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder. GeoTrust Rapid SSL sertifikalı sitemizde, Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapısı Garanti,Akbank,İşbankası,Yapı Kredi Bankası e-ticaret Sanal POS sistemi kullanmaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak GeoTrust Rapid SSL tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
 
Haklarım
Sitemiz, tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, Sitemizde alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
 
Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir.
asyalale.com’da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz.
asyalale.com’dan sipariş verdiğiniz gün içerisinde asyalale.com’da personeli sizi arayacak ve sözlü teyit isteyecektir. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.
 ! - Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayi siparişiniz iptal edilebilir.
Lütfen mağazada girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve e-mail adresiniz kullanılacaktır.
* Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

 ALIŞVERİŞ & ÖDEME İŞLEMLERİ
Alışveriş Sepetiniz
asyalale.com'da yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Alınan ürünlere ve ödemelere ilişkin tüm bilgiler ödeme aşamasında topluca değerlendirilmek üzere buraya kaydedilir. Alişveriş arabanızı herhangi bir süpermarketten tanıdığınız geleneksel alişveriş arabasına benzetebilirsiniz.
 
Ödeme & Taksit Opsiyonları
Kredi Kartı
asyalale.com’da tüm Mastercard ve Visa kredi kartlarınızla alışveriş yapabilirsiniz.
 
Havale / EFT
Havale ile yaptığınız alısverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.
5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havaleli siparişler geçersiz sayılmaktadır.
Kredi Karti Provizyon Aksaklıkları
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanmayabilir:
Bu nedenler arasında başlıcaları;
1.Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2.Kart numarasını hatalı girmeniz,
3.Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4.Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5.Onay işlemi sırasında geçici baglantı sorunları yasanması,
6.Kayıp ihbari yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7.Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması
sayılabilir.
Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir
All Rights Reserved. © Asya Lale | www.asyalale.com facebook twitter instagram instagram